Držadla a upínací systémy pro stopkové frézy nebo profilové a rovné hlavy v CNC strojích

Hlavními typy upínacích systémů pro CNC stroje, které se dnes běžně využívají v nábytkářském a truhlářském průmyslu, jsou upínací kuželky ISO30 nebo HSK63F. Výrobci používají upínací systémy především podle vřetena, které je ve stroji a podle typu práce, která se na CNC provádí. Moderní CNC centra jsou vybavena zásobníkem s výměníkem nástrojů. Správný počet upínačů vybavených potřebnými nástroji zajišťuje hladký výrobní proces, bez nutnosti stroj zastavovat a vždy měnit nástroj.

Naše nabídka zahrnuje upínače pro CNC v provedeních HSK63F a ISO30. Kromě klasických upínačů s kleštinovým systémem ER a DIN (EOC), nabízíme také upínače s trnem, na které lze upevnit frézovací hlavu s profilem, nebo rovnou či falcovací frézu.

Upínač s trnem/Upínač s kleštinovým systémem

Zajímavou skupinou jsou upínače s prodlouženou upínací částí. Tyto upínače jsou obzvláště užitečné při využití na pětiosých CNC strojích, které se používají pro složité operace na těžko dostupných místech.

Dobrá dostupnost a velmi atraktivní cena těchto produktů v naší nabídce, zaručuje spokojenost spousty zákazníků. Upínače z naší nabídky splňující řadu norem, díky nimž si může být uživatel CNC stroje jistý, že do něj vkládá vysoce kvalitní výrobek, který zajistí bezproblémový provoz.

Každý provozovatel CNC stroje však musí pamatovat na to, že je třeba upínač i kleštiny pravidelně čistit od zbytků obráběného materiálu. Zbytky a nečistoty mohou způsobit vibrace během frézování, nebo v horším případě mohou způsobit zlomení nástroje.