Kolíkovací vrtáky za super ceny!

Velmi důležitým prvkem v procesu vrtání v dřevěných nebo dřevotřískových dílcích je vhodná volba nástroje pro opracovávání materiálu a volba vhodných řezných podmínek těchto procesů. Existuje stále více vrtacích strojů, které mohou dělat stovky děr za minutu. To vám umožní zvýšit efektivitu výroby a vytvořit ještě více výrobků. Výrobci chtějí maximalizovat výkon strojů, což je také důvod, proč si zakládají na využití vysoce kvalitních vrtáků, které budou nejen fungovat dlouho, ale budou hlavně vrtat přesné otvory.

  • Chceme-li splnit vysoké očekávání zákazníků, je nutné nabídnout širokou škálu různých druhů vrtáků, redukcí a konektorů.
  • Vrtací nástroje, které nabízíme, vyrábí CMT a Briani, italští vůdci dřevoobráběcích nástrojů. Vrtáky CMT a Briani jsou vyráběny v třídě přesnosti G7, která zaručuje přesný rozměr držení otvoru.
  • Na rozdíl od běžně používaných vrtáků pokrytých lakem jsou vrtáky CMT potaženy speciální teflonovou vrstvou PTFE. Snižuje přilnavost třísek a snižuje zahřívání nástroje. Výrobci špičkových vrtacích strojů doporučují na svých strojích používat přesné vrtáky.
  • Rozsah velikostí a typů vrtáků je široký a závisí na zpracovávaném materiálu a parametrech obrábění.

 Široká škála vrtáků

Existuje celá řada standardních vrtáků s čistým vrtáním a vodícím hrotem pro strojní obrábění, které jsou určeny pro vrtání dřeva a materiály na bázi dřeva jako jsou dřevotřísky a lamina. Vynikající skupinou jsou vrtáky EXTREME, které mají speciální geometrii břitů, navržené pro vrtání v dřevotřískové desce s laminováním. Zvláštní uspořádání vodicích a předřezových břitů v záporném úhlu zabraňuje štípání laminátu při vstupu do materiálu.

Další skupinou jsou monolitické nástroje, které jsou vyrobeny výhradně z tvrdého wolframu. To zaručuje vysokou tuhost vrtáku a zvýšenou životnost a počet broušení, což vám umožňuje zvýšit efektivitu výroby. Důležitou skupinou jsou diamantové nástroje, které mají opravdu dlouhou životnost. Nástroje s diamantovými břity jsou nejčastěji používané pro obrábění dřevotřískových a lamino desek. Novinkou v nabídce jsou jednoduché vrtáky, které mohou fungovat jako levý i pravý vrták.