Manuální olepovačka na tvarové i krátké nábytkové dílce

Olepovačku PEB250 od firmy Virutex, je možné využít na tvarové dílce pro snadné olepení ABS hrany. Díky snadnému použití může malým a středním firmám pomoci dokonale zjednodušit některé výrobní procesy. Manuální olepovačka Virutex PEB250 zaručuje kvalitu srovnatelnou s velkými průmyslovými stroji. Toto malé a praktické zařízení nabízí spoustu výhodných prvků, mimo jiné například volitelnou rychlost olepování. PEB250 je ideální pro olepování zakřivených dílců, které vyžadují individuální přístup. Po vyfrézování tvarového dílce na CNC stroji, můžete pomocí manuální olepovačky jednoduše nalepit ABS hranu na dílec. Díky snadnému použití, nevyžaduje práce s manuální olepovačkou Virutex speciální dovednosti ani složité nastavování.

Jedná se o zařízení vybavené tavným lepidlem s plynulou regulací teploty v rozmezí 120-200°, což umožňuje práci s jakoukoli nábytkovou hranou o tloušťce 0,4 až 3 mm. Nastavitelná rychlost podávacích válečků v rozsahu od 2 do 6 m/min umožňuje efektivní lepení rovných, dlouhých, tvarových i složitých dílců s různými poloměry. Velmi krátká doba rozehřátí lepidla v rozmezí 5 až 10 minut umožňuje efektivně používat okrajový pásový stroj i pro drobnější úkony.

Minimální poloměr, který lze olepit PEB250 s pomocným válečkem, je 15 mm. Díky tomu se PEB250 dokáže vyrovnat i s nejobtížnějšími tvary nábytkových dílců. Pomocný váleček usnadňuje práci v těžko přístupných místech, jako je například pravý úhel. Ruční olepovačku lze rozšířit o olepovací stůl se zastříhávacími nůžkami.

Pracovní stůl MEB100 usnadňuje práci s menšími a rovnými dílci.

Hlavním účelem využití olepovačky PEB250 je olepení zakřivených dílců, v některých situacích však může manuální olepovačka úspěšně nahradit i velký stacionární stroj. V tomto případě není potřeba složitých úprav ani přestavba olepovačky. Velkou výhodou je, že olepovačka dokáže pokrýt rozsah tloušťky desky od 10 do 62 mm! Praktický pracovní stůl MEB100 umožňuje snadné použití a jednoduchou přípravu.

Možnosti rozšíření

PEB250 může být rozšířena o další funkční vybavení, jako je například stůl pro olepení dílců seříznutých pod úhlem automatickou ořezávačku hran. Dále například skupinou nožů, které ořezávají přebytečnou dýhu do tloušťky 1 mm. Virutex poskytuje zákazníkům kompletní systém, který si mohou nakonfigurovat podle svých požadavků a zamýšleného použití.