Schmalz představuje alternativu k původním vakuovým blokům

Nové bloky VCBL-B pro systémy BIESSE s trámci, jsou kompatibilní s původními upínacími bloky a stejně jako originální bloky mohou být na stroj snadno umístěny. Inovace firmy Schmalz spočívá v tom, že v důsledku mechanického poškození bloku nebo jeho opotřebení není vždy nutné vyměnit celý blok, v mnoha případech stačí pouze vyměnit sací desku. Ve standardních systémech Biesse musí být poškozený vakuový blok zcela vyměněn. Navrhované řešení Schmalz tak snižuje náklady na používání náhradních dílů a znamená, že je stroj po krátkém zastavení připraven znovu k provozu.

Přesné umístění

Tělo vakuového bloku VCBL-B je vyrobeno z vysoce odolného plastu, který zajišťuje optimální stabilitu. Díky tomu je obrobek správně a bezpečně upevněn i při vysokých rychlostech obrábění. Což je další důležitou výhodou, zejména při obráběné masivního dřeva, kde jsou obrobky velmi často velké a těžké.

Jednoduchá montáž

Sací deska obsahuje speciální pružný těsnící profil. Tím je zajištěno optimální připevnění dílu na jeho povrchu a účinné využití podtlaku bez ztráty energie a síly uchopení. Proces upevnění je velmi jednoduchý: bloky jsou umístěny ve správné pozici ve standardních zámcích Biesse. Upínací pásy na kroužku bloku zajišťují bezpečné umístění do montážní polohy. Vakuový blok je také vybaven silnými magnety, což dále usnadňuje přesné umístění na stolový trámec. Hladké fungování je zajištěno prostřednictvím integrovaného vypnutí sání, aby bylo možné provádět výměnu bloků bez demontáže konzole.

Nové vakuové bloky Schmalz umožňují přesné obrábění různých detailů s maximální přesností. 

Bloky vakuové VCBL-B firmy Schmalz výšky 29 a 48 mm jsou k dispozici pro tříosé a čtyřosé stroje, a 74 mm pro pětiosé stroje. Dostupné velikosti bloků Schmalz: 140 x 130, 125 x 75, 120 x 50 a 130 x 30 mm. V závislosti na verzi mohou být levnější až o 30 procent ve srovnání se standardními bloky dostupnými na trhu.