Spirálové frézy pro výrobu dveří, židlí a výrobků z masivu

Upnutí spirálové frézy může být občas problémem, ideálním řešením je upnutí nástroje do hydro pouzdra, popřípadě použití prodlouženého kleštinového systému DIN6388 (EOC-25). Spirálové frézy jsou jedním ze základních nástrojů používaných v obráběcích centrech. Budou vám skvělým pomocníkem při opracovávání všech druhů dřeva, různých druhů překližek i dalších materiálů na bázi dřeva.

Spirálová fréza pro frézování průchozího otvoru pro kukátko

V naší nabídce naleznete širokou škálu spirálových fréz, rozdělených počtem a tvarem řezných zubů a druhem práce, pro kterou je nástroj určen. Nejběžnější jsou frézy se třemi hladkými nebo hrubovacími zuby. Hladké zuby zajišťují vysokou kvalitu opracovávaného povrchu. Nicméně hrubovací zuby jsou ideálně vhodné pro hrubé rozdělení materiálu na CNC obráběcím centru.

Tento typ frézovacích nástrojů se nejčastěji používá pro opracování dřeva a překližky při výrobě židlí, stolů a nábytku z masivního dřeva. Naleznete u nás také skupinu spirálových fréz, speciálně navržených pro výrobce dveří. Jedná se například o frézování kapsy pro zámky nebo díru pro kukátko a další. Všechny spirálové a karbidové frézy jsou vyrobeny z materiálů dodávaných švýcarskou firmou Ceratizit, která je světovým lídrem ve výrobě vysoce kvalitních slinutých karbidů. Frézy se vyrábějí na nejnovějších CNC strojích s nejvyšší přesností.

Spirálové frézy pozitivní – negativní

Spirálová fréza “pozitivně negativní” dokonale dokončuje jak spodní, tak horní okraj materiálu.

  • Mimo velký výběr klasických typů nástrojů v naší nabídce, jsou k dispozici také spirálové frézy speciálně přizpůsobené individuálním potřebám zákazníků.
  • Samozřejmostí je, že k nabízeným spirálovým frézám poskytujeme také profesionální ostření, včetně těch, které jsou určené pro obrábění plastů. Úplný sortiment spirálových fréz a dalších profesionálních nástrojů naleznete v sekci nástrojů pro CNC obrábění.

Inovativní řešení, které získalo uznání mnoha zákazníků v celé Evropě, je povlakování spirálových fréz s povlakem NaDia obsahujícím polykrystalické diamantové částice. Tento povlak mnohonásobně prodlužuje životnost karbidových nástrojů.