Ostření nástrojů

SERVIS A REGENERACE

Precizní broušení nástrojů má vliv nejen na prodloužení jejich životnosti, ale také na zlepšení jejich výkonu. Díky našim inovativním strojům, nejmodernějším technologiím a specializovanému zákaznickému servisu můžeme zaručit rychlé a profesionální broušení diamantových a tvrdokovových nástrojů. Každý postup broušení ve společnosti ITA TOOLS probíhá podle přísně vypracovaných norem, které zaručují spokojenost našich zákazníků.


Poptejte u nás ostření nástrojů
 

Příjem nástroje

Důležitým krokem v procesu ostření nebo případné regenerace nástroje je přijetí a počáteční vyhodnocení opotřebení. Měření opotřebení se provádí na měřicích strojích Haimer, Walter Heliset Plus a Zoller. Obsluha nasadí nástroj do sklíčidla, vyhledá nejvíce opotřebené ostří a určí minimální potřebnou přípustnou výšku ostří tak, aby na nástroji nezůstaly žádné nedostatky.

 

Čištění

Zásadní součástí servisu v ITA TOOLS je čištění nářadí. Používáme dvě formy čištění - čištění skleněnými mikročásticemi nebo čištění ultrazvukem. Čištění skleněnými mikroperličkami eliminuje problém poškození PCD destiček, ke kterému může dojít při pískování, a snižuje drsnost těla nástroje, čímž ztěžuje ulpívání nečistot. Čištění ultrazvukovou čističkou naproti tomu zahrnuje mytí nástrojů, jako jsou kotoučové pily, ve speciální lázni zahrnující ultrazvukové vlny.

 

Regenerace

V případě potřeby je dalším krokem při servisu diamantových i tvrdokovových nástrojů jejich regenerace. Jako výrobce nástrojů s dlouholetými zkušenostmi v oboru jsme schopni renovovat jakýkoli typ a tvar PCD destičky. U zvláště složitých geometrií připravíme posudek a odhad nákladů na regeneraci.

Po ověření se automaticky změří geometrie každého nože - nakreslí se profil v CAD a destičky se vyřežou na laseru. Protože se ITA TOOLS specializuje na výrobu PCD nástrojů, máme na skladě připravené rozměry broušených diamantových destiček s širokou škálou velikostí. To nám umožňuje provést proces regenerace nástroje v krátkém čase.

 

BROUŠENÍ

Zjistit více

ERODOVÁNÍ

Zjistit více
 

Kontrola kvality

Služba končí měřením a odbornou kontrolou kvality, díky níž si naši zákazníci mohou být jisti, že jejich nářadí bylo uvedeno do svého originálního stavu.