ERODOVÁNÍ

 

ERODOVÁNÍ

ERODING Erodování je klasická metoda broušení diamantových nástrojů pomocí elektrického oblouku, kotouče nebo měděné wolframové elektrody. Během procesu broušení se mezi nástrojem a rotující elektrodou vytvoří elektrický proud, který vypálí předem zadanou dráhu. Mikročástice pojiva jsou vyráženy z povrchu PCD (polykrystalického diamantu) desky elektrickým výbojem, který nepřetržitě probíhá mezi diamantovou deskou a elektrodou.

 

Přesnost

Tloušťka odstraňované vrstvy (0,2-0,4 mm) je během broušení plynule kontrolována speciálním programem stroje. Použití numericky řízených strojů zajišťuje, že zpracovávaný nástroj je vrácen do původního stavu. Díky našim dlouholetým zkušenostem jako výrobce PCD nástrojů můžeme zaručit servis nástrojů podle nejvyšších servisních standardů.

 

Nejmodernější technologie

Během erodování nástroje se používá dielektrická kapalina, která zabraňuje nadměrnému zahřívání. Pomocí strojů Walter jsme schopni erodovat a zbrousit nástroj během jediného upnutí na stroji. To šetří čas a zaručuje vysokou přesnost.

 

Prodloužená životnost

Po procesu erodování následuje broušení tělesa nástroje. Při něm se diamantovým brusným kotoučem odebírá materiál z těla nástroje a vyhlazuje se jeho povrch. Odebírání tělesa u CNC obráběcích strojů zajišťuje, že při používání nástroje dochází k menšímu usazování karbonu, což prodlužuje jeho životnost a dodává mu estetický vzhled.