LASEROVÁ ABLACE

 

LASEROVÁ ABLACE

Jsme průkopníky v technologii laserové ablace pro broušení diamantových nástrojů a jako první společnost v Polsku a Česku nabízíme tuto službu našim zákazníkům.

Laserová ablace spočívá v zaměření laseru na povrch broušeného materiálu, aby se odstranil jeho zbytky. Množství odstraněného materiálu závisí na intenzitě, délce pulzu a vlnové délce laseru a na samotném materiálu. Laserový puls absorbuje oblast, na kterou je namířen, a tím naruší chemické vazby v této oblasti. Metoda ostření laserovou ablací je mnohem přesnější, účinnější a spolehlivější.

 

Optimalizace

Díky možnosti naostřit celou sadu nástrojů v jednom cyklu, aniž by bylo nutné nástroj rozebírat, zachováváme jejich rovnoměrný průměr a výrazně zkracujeme dobu broušení.

 

Automatizace

Plná automatizace výrobního procesu urychluje a zefektivňuje zpracování zakázek. Díky technologiím společností DMG MORI, WALTER a VOLLMER můžeme brousit diamantové nástroje, jako jsou frézovací hlavy, stopkové frézy, vrtáky nebo kotoučové pily, s nejvyšší přesností.

 

Nejvyšší přesnost

Laserová ablace nabízí možnost ostřit úhly od 15 mikronů a zachovat plnou přesnost i u těch nejsložitějších profilů, například u nástrojů pro výrobu podlahových panelů.

 

Životnost

Broušení laserovou ablací je zárukou přesné povrchové úpravy ostří. Díky této technologii poskytujeme našim zákazníkům nástroje s prodlouženou životností, které zajišťují kvalitnější povrchovou úpravu zpracovávaných materiálů.

 

Podívejte se, jak se vyvíjíme společně s DMG MORI!

Broušení diamantových nástrojů laserovou ablací mění podobu dřevozpracujícího průmyslu.